ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД: КОЛИ ВІН ЗАПРАЦЮЄ І ЯКІ СПРАВИ РОЗГЛЯДАТИМЕ?

Опублікованим нещодавно Законом України «Про Вищий антикорупційний суд» від 07.06.2018 № 2447- VII передбачено, що Вищий антикорупційний суд є постійно діючим вищим спеціалізованим судом у системі судоустрою України.Даний суд є юридичною особою. Розташовується він у місті Києві. Суд розглядатиме справи і як суд першої інстанції, і як апеляційної. Для того, щоб у суспільства не виникало… Читати далі »

СУДОВА РЕФОРМА: НОВІ «ПРАВИЛА ГРИ»

Зміни в системі судоустрою В Україні запроваджується триланкова система судоустрою, яку складають місцеві суди, апеляційні суди, а також Верховний Суд – найвищий суд у системі судоустрою. Місцевими загальними судами є окружні суди, які утворюються в одному або декількох районах чи районах у містах, або у місті, або у районі (районах) і місті (містах). Місцевими господарськими… Читати далі »

Як грамотно скласти позовну заяву?

Загальні вимоги до змісту позовної заяви містяться у статтях 175 та 177 Цивільного процесуального кодексу України. Так, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах… Читати далі »

Оформити право на будівництво відтепер можна за декілька хвилин

Щоб зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт, достатньо мати електронний цифровий підпис, оформлене право власності на земельну ділянку та будівельний паспорт. Далі на сайті ДАБІ треба обрати потрібний розділ і заповнити відповідну форму. Достатньо вказати кадастровий номер, натиснути “Запитати дані”, і вся інформація відобразиться у цій формі. Вказана можливість стосується фізичних осіб, які побажали зводити приватні оселі.… Читати далі »

В Україні розпочалося тестування E-Receipt: новий проект ДФС

E-Receipt – нова інформаційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій, що передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.Електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системі ДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій.Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-код зберігатиметься в… Читати далі »